Yasin Deveci

hakkinda-ozgecmis-logo

Özgeçmiş

Ben memleketi Neşet Ertaş’ın da diyarı olan Kırşehirli birisiyim.  Uzun yıllardır Kayseri’de yaşamaktayım. Lise diplomamı Kayseri Fen Lisesinden aldım. Şu an eğitim öğretim hayatıma lisans öğrencisi olarak Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde devam etmekteyim. Diplomamı birkaç yıl içerisinde alacağım. İlkokul yıllarından bu yana kendimi Web Geliştirme ve Tasarımı konusunda eğitiyorum. Front-end ve Back-end kısımlarında kendimi geliştirdim. Günümüz dünyasının gelişmelerini takip ederek ekonomik alanlarda da kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Uyandığım her yeni günde kendim için yeni eğitimleri de hayatıma eklemeye devam ediyorum. Eğitimin her yerde eğitim olduğuna inanıyorum. İnternet üzerinden kendime birçok bilgi katarak, sertifikalar aldım. Bu sertifikalardan bazıları;

hakkinda-hedefler-logo

Hedefler

Kısa ve uzun vadeli hedefleri olan biriyim. Bu hedefler kendime yeni beceriler kazandırmak ve kişisel gelişimin yanı sıra olabildiğince fazla insana da iyi ve güzel bilgiler katmak üzerine oluşuyor. Önümdeki süreçte her bir projem kesin olmamakla beraber elimden geldiğince üstlerine düşerek ve doğru değerlendirerek gerçekleşmeyi istediğim hedeflerdir. Birkaç örnekle sizlere de anlatmak isterim;

  • Bilgi sahibi olduğum konularda öğrenmek isteyen insanlara bilgilerimi aktarmak:  Eminim görmüşsünüzdür ama ben yiende üzerinde durmak istiyorum. Şuan belki de yayın hayatına geçmiş olan bir kurs üzerinde çalışıyorum. Uzun dönemler boyunca kendime kazandırdığım bilgileri bu konulara merak salan veya işi bu olacak insanlara kazandırmak istiyorum. Kendimi eğitme sürecinde yaşadığım tüm zorlukları biliyorum. Bu doğrultuda insanlara püf noktalarıyla ve olması gerektiği gibi nasıl bir içerik aktarılmalı önce kendime soruyorum. Bu şekilde kursumu oluşturuyorum.
  • Kendi İnternet Dünyam ve Kominitem: Evet belki terimler biraz garip geliyor.Gerçekten internet üzerinde bir yere sahip olmak ve bu yeri başka insanlarla birlikte yaşanabilir ve geliştirilebilir bir hale getirmeyi çok istiyorum. Bu yüzden sosyal medya kullanımı geliştirmek, youtube üzerinde paylaşımlar yapmak ve web sitelerimi aktif hale getirmek hedeflerimin arasında.
  • Yapacağım İşlerde Gerçekten İyi Olmak: Gelecekte yapacağım işlerde gerçekten bilgili ve iyi olmak istiyorum. Bu özellikle Diş Hekimi olarak üstleneceğim vicdani sorumluluğum için. Ekstra olarak kendimi bildim bileli yaptığım her şeyin gerçekten iyi olması gerektiğini amaçlayarak yaşıyorum. Hayatımın kalanınında yapacağım bir işte de en iyilerden olmak benim en önemli hedefim. Bir gün Yasin Deveci adından iyi sözlerle bahsettiren bir hekim olmak beni bu hayatta gerçekten gururlandıracaktır.
hakkinda-yasam-logo

Yaşam

Kendi hayat planlamamı genelde kafamda oluşturuyorum. Yazılı bir plan yapmak her zaman uymam gerekiyor hissiyatı veriyor. Evet her zaman uymak istiyorum ama hayatın akışı neticesiyle bu benim için çok zor oluyor. Her an yeni bir bilgi, yeni bir proje veya yeni bir olay olabiliyor. Bu sebeple hayatımı öncelikler algoritmasına göre kafamda oluşturup buna göre yöne veriyorum. Dönem dönem değişen bu öncelik algoritmasına sınav dönemleri için bir örnek vermem gerekirse;

  • Lisans Bölümü Sınavları İçin Çalışma
  • Projelerimde Yapılması Zorunlu İşler
  • İletişim Kurulması Gereken Kişiler
  • Beslenme ve Spor
  • Dinlenme ve Boş Vakit sırası ile kafamda yerleşiyor. Bu şekilde dönem içerisinde karşılaştığım olaylara tepkilerimi belirliyorum. Yani önem sırası yaşam sıram haline geliyor.

Çok uyuyamayan birisiyim.Uyuma saatim fark etmeden ortalama 6 saat uyku sürecim oluyor. Tabi ki kalktığım anlamına maalesef gelmiyor bu.  Memnun olmadığım durumlardan birisi olan bu duruma bir çözüm bulmak için kendimi daha çok motive etmek üzerine yoğunlaşıyorum.

Gün içerisinde TV gibi gündelik seyir etkinliklerim olmuyor. Genel olarak kendime bir şeyler katıyorum, çalışıyorum ve geliştiriyorum. Ailem ve arkadaşlarım için zaman ayıran hatta abartabilecek kadar vakit geçiren birisi olabiliyorum. Bu sebeple zaman geçtikçe ve artık bazı şeylerde daha ciddi olma vakti geldikçe üzerinde çalıştığım işlere daha çok zaman ayırmaya başladım.

hakkinda-sosyal-logo

Sosyal

Sosyal medya konusunda bundan önceki hayatımda hiç çok paylaşımlı ve yüksek kitleli bir hesabım olmadı. Çünkü her işte olduğu gibi sosyal medya içinde emek ve zaman gerekiyor. Ben telefonla veya bilgisayar ile sosyal medya üzerinde çok vakit geçirebilen birisi değilim. Daha doğrusu bu mecrada bir amacım olmadığı için gün içerisinde kendime koyduğum iş çizelgesinde sıra gelmesi pek mümkün olmuyor.

Farkındayım ki günümüz dünyasında sosyal medya bizlerin ikinci kimliği ve benliği gibi. Bu yüzden ben de ilerleyen süreçte daha aktif bir kullanıcı olacağım. Bu sayede hedef kitleme daha verimli içerikler sunabileceğimi düşünüyorum. Kendi fotoğraflarımı her ne kadar pek çekemesemde bu konuda da tecrübe kazanacağımı düşünüyorum.

Bu konu ile ilgili geri dönüşler alabilirim sizlerden. Bunlar benim kendimi geliştirmem için kötü bir bakıştan veya yorumdan çok geliştirici cümleler olacaktır. Umarım rahatsız etmeyen ve güzel içerikler çıkarabilen Yasin Deveci olarak tanınırım. Bana geri dönüş yapmak isterseniz buraya tıklayarak yapabilirsiniz.